google-site-verification: google0780b61f0599e6a1.html

SPOLU S MONTESSORI pro děti od 3 do 6 LET

... učení není něco, co dělá učitel, ale je to přirozený proces, který se spontánně rozvíjí v každé lidské bytosti. Učení se neděje posloucháním slov a informací - ale zkušenostmi, které dítě získá jednáním v každodenních situacích. Role učitele není mluvit, ale připravit prostředí mezi dětmi a mnoho podnětů pro kultivaci jazykových aktivit. (MARIE MONTESSORI z knihy Absorbující mysl)

Prostřednictvím tohoto "kurzu" si děti mohou vyzkoušet nejen Montessori pomůcky ale přirozeným způsobem rozvíjet svůj potenciál. Děti pracují s aktivitami praktického života, Montessori pomůckami pro smyslovou výchovu, hudbu, jazyk, matematiku a kosmickou výchovu (biologie, zeměpis, dějiny), experimentují s vlastnostmi materiálů a objevují.

Lekce probíhají BEZ PŘÍTOMNOSTI RODIČŮ  a jsou určené pro děti od 3 let.

Lekce jsou vhodné pro děti:

- navštěvující státní MŠ s klasickým programem
- které se do školky teprve chystají a díky pravidelným, ale krátkým pobytům ve školce bez maminky si na odloučení zvykají
- které rády zkoumají a chtějí rozvíjet svůj potenciál v rámci senzitivních období, ale každodení chození do Montessori školky není možné
- které jaou v předškolním roce a chtějí se připravovat na zápis

Lekce jsou vhodné pro rodiče pokud:

- máte rádi montessori pedagogiku a chcete dítěti umožnit rozvoj skrze Montessori materiály
- jste připraven/á ponechat dítě 1,5 hodiny u nás bez Vaší přítomnosti
- byste rádi navštěvovali Montessori školku, ale je to na celodenní docházku příliš finančně náročné
- byste rádi navštěvovali Montessori školku, ale chcete si být jistí, že je to pro Vaše dítě to pravé
- jste na mateřské dovolené a chcete postupně dítě zvykat na Vaší nepřítomnost

 

Jak lekce probíhají

Lekce nejsou nijak řízené, po příchodu dítěte se s ním pozdravíme a dochází k jeho svobodnému výběru. Na začátcích, a pokud si není dítě jisté, mu pomůže s výběrem průvodce.  Děti budou mít možnost v rámci praktického života si nakrájet jablko, vymačkat pomeranč, nakrájet okurku atp. (ovoce a zelenina jsou jim v rámci kurzu k dispozici). V úterý a ve čtvrtek, je na lekcích přítomna lektorka, která na děti mluví anglicky (pokud dítě nerozumí mluví i normálně česky), díky přirozenému zahrnutí angličtiny si dítě osvojuje nové pojmy a rozšiřuje slovní zásobu.

Cena lekcí/kurzu je formou PERMANENTKY.

CO JE TO PERMANENTKA A KOLIK STOJÍ?

Cena permanentky na 10 vstupů je 1.999,-Kč (199,-Kč jedna lekce/vstup)

V rámci přihlašování na kurz je možné si vybrat a zaškrtnout dny, které chcete přijít, o nezaškrtnuté dny se cena sníží.

Pro maminky a tatínky, kteří by rádi chodili víckrát do týdne a jsou ochotni se zapojit do programu ESF nabízíme 50% slevu. Pro bližší informace nás kontaktujte na Emailu: jana@mandala-montessori.cz .

Termíny kdy se SPOLU S MONTESSORI koná jsou :

úterý 15:30 - 17:00 (+ angličtina)
středa 15:30 - 17:00
 
středa 17:00 - 18:30
čtvrtek 15:30 - 17:00 (+ angličtina)

 

Přihlásit se můžete na jednotlivé dny skrzy tlačítka níže.